אובדן כושר עבודה

אובדן כושר עבודה הוא למעשה מצב שבו אדם שעובד איבד את יכולתו לעבוד בין אם כתוצאה של תאונה בעבודה ובין אם במצב בו חלה במחלה המונעת ממנו את היכול לעבוד ואינו יכול לבצע את עבודתו לתקופה ממושכת או לצמיתות – ולמעשה אותו אדם מאבד את כושר עבודתו ואת יכולתו להתפרנס.

מה עושים במקרה של אובדן כושר עבודה?

כאשר אדם נמצא במצב של אובדן כושר עבודה ואינו יכול לשוב לעבודתו בין אם חלקית ובין אם אינו יכול לבצע את עבודתו לצמיתות, עומדת בפניו האפשרויות כדלקמן:

  1. תביעה מול המוסד לביטוח לאומי במסגרת תאונת עבודה או נכות כללית.
  2. תביעה אל מול חברת הביטוח בה הוא מבוטח ובהתאם לפוליסה אותה רכש (כיסוי זה יכול להיות במספר סוגי ביטוח כגון ביטוח מנהלים, קרן פנסיה, ביטוח חיים וביטוח תאונות אישיות).

למצער, ישנם סוגים שונים של פוליסות פרטיות של אובדן כושר עבודה (סעיף ב’ לעיל) הקובעות את גובה אובדן הכושר (למשל דרישה לאובדן כושר עבודה מלא). שוני בין הפוליסות הפרטיות יכול להיות הבדל משמעותי מאוד בהיקף הכיסוי שהן מעניקות למבוטח. למעשה, ישנן פוליסות המתייחסות לאובדן כושר עבודה מלא בלבד בעוד שפוליסות אחרות מעניקות כיסוי גם במקרה של אובדן כושר עבודה חלקי והמלצתנו בטרם הגשת התביעה היא לפנות לעורך דין המומחה בתחום.

לצערנו משרדנו נתקבל לא פעם במצב בו אדם מגיש תביעה לקבלת תגמולי אובדן כושר עבודה וזאת מכוח הפוליסה אותה שילם מרבית ימי חייו, נאלץ לעבור בירוקרטיות רבות ולא נעימות שבסופן דוחות חברות הביטוח את התביעה בטענות כאלה ואחרות, ולמעשה מתחמקות מתשלום שמגיע למבוטח.

האם דחיית חברת הביטוח היא סופית? ממש לא! במקרים רבים חברות הביטוח דוחות באופן שרירותי וללא סיבה מוצדקת את תביעת המובטח בין אם בטענה שהמבוטח כשיר לעבודה ו/או בטענה שהמבוטח הסתיר מידע “חשוב” מחברת הביטוח וכד’, לצערנו, מרבית המבוטחים שתביעותיהם נדחו על ידי חברות הביטוח מוותרים על זכויותיהם לקבלת תגמולי אובדן כושר עבודה ומקבלים את קביעת חברת הביטוח כסוף פסוק וזו טעות.

במקרה של דחיית תביעתכם אל תוותרו, אל תרימו ידיים! אנו יודעים שדחיית התביעה מתסכלת ומקוממת, אבל אל דאגה, משרדנו המתמחה בייצוג מבוטחים בתביעות אובדן כושר עבודה ילחם בשבילכם תוך ליווי אישי ומקצועי לאורך כל הדרך עד לקבל תגמולי הביטוח המגיע לכם וזאת ללא פשרות ובתשלום שכר טרחה על בסיס הצלחה בלבד.

משרדנו המייצג תובעים בלבד המתמחה בייצוג מבוטחים שכושר עבודתם נפגע טרם הגשת התביעה ו/או במקרים בהם נדחתה תביעתם לקבלת תגמולי ביטוח בגין אובדן כושר עבודה, חזון משרדנו והנכס המרכזי שלו מתבטא במצוינות וביחס אישי המעניק ללקוחותינו את מירב המאמצים להצלחת התביעה. כמו כן אנו מספקים ליווי צמוד ללקוחותינו במקצועיות, מצוינות ובמלוא תשומת הלב ובליווי רפואי ומקצועי של מיטב הרופאים בארץ וזאת במטרה לזכות בפיצוי המגיע ללא פשרות.

במידה ותביעתכם נדחתה ו/או בטרם הגשתם את תביעתכם בעקבות אובדן כושר עבודה, אנו מזמנים אתכם לפגישת ייעוץ במשרדנו ללא כל התחייבות בה נעריך את תביעתכם.

התחל להקליד ולחץ אנטר לחיפוש

Accessibility
Call Now Buttonיעוץ ראשוני ללא התחייבות