עורך דין תאונות אישיות

כיום ישנם סוגים רבים של פוליסות ביטוח הנמכרות ביום יום לציבור הישראלי, לא פעם חברות הביטוח לא בוחלות באמצעים ואף מוכרות כפל של פוליסות ביטוח, הנפוצה בהן היא פוליסת ביטוח תאונות אישיות.

פוליסת ביטוח תאונות אישיות מעניקה למבוטחים פיצוי כספי קבוע, בעת התרחשות של מקרי מוות, נכות, מצב סיעודי, אובדן כושר עבודה, אשפוזים, שברים, כוויות, פינוי באמבולנס לבית חולים  וכדומה, אשר נגרמו כתוצאה מאירוע תאונתי. הגדרת “תאונה” בפוליסה, מתייחסת לאירוע בלתי צפוי ופתאומי, בגינו נגרמו למבוטחים נזקי גוף וחבלות שונות. כך לדוגמה, נפילות ממפגעים ו/או מכשולים בבית, במקום העבודה, בשטחים ציבוריים, במהלך נסיעה לחו”ל, תוך כדי ביצוע פעילות ספורטיבית ועוד. חשוב לשים לב- במקרה של תאונה מרכב דו גלגלי ישנה החרגה הקובעת כי הנפגע אינו זכאי לקבלת פיצוי כספי אלה אם שילם תוספת לביטול החריג.

מטרת ביטוח תאונות אישיות

פוליסת ביטוח תאונות אישיות נועדה לצפות פני עתיד ולסייע למבוטחים להתמודד עם הוצאות כספיות לא מתוכננות במקרים בהם כתוצאה מתאונה, נגרמו להם חבלות קשות, פגיעה בתפקוד ונזקים פיזיים שונים. הביטוח בא לפצות את המבוטחים ולהקל עליהם ועל בני משפחותיהם לתפקד בסיטואציה קשה ומורכבת זו, בה עליהם לשאת בהוצאות וטיפולים רפואיים, ירידה בהכנסה השוטפת, קבלת עזרה אישית ועוד.

למרבה הצער, ישנם הרבה מקרים לפיהם חברות הביטוח מסרבות לשלם למבוטחים את הפיצויים, ואף לא מיידעות את המבוטחים במקרה התאונה על זכויות נוספות שקיימות להם במסגרת הפוליסה אותה רכשו על אף שהם זכאים לכך מבחינה רפואית ומשפטית, מנימוקים שונים.

במרבית המקרים, רוב האנשים שרכשו פוליסה תאונות אישיות בטוחים כי הפיצוי שמגיע להם הינו בגין שברים ו/או ימי אשפוז ולכן חשוב לדעת, בכל פוליסת ישנם מרכיבים נוספים שחברות הביטוח אנין מספרות לכם ולכן חשוב בכל מקרה של תאונה, גם אם קיבלתם כספים כאלה ואחרים, ישנו סיכוי לא מבוטל כי מגיע לכם כספים נוספים בגין מרכיבים נוספים מכוח הפוליסה.

לכן, בכל מקרה בו הייתם מעורבים באירוע תאונתי ויש בידכם פוליסת תאונת אישיות, אנו ממליצים לפנות מיד לקבלת ייעוץ משפטי מאת עורך דין תאונות אישיות מומחה ומקצועי שיבדוק את הפוליסה אותה רכשתם ויוודא כי קיבלתם את כל הפיצוי שמגיע לכם. עו”ד אלי פיס, פועל למימוש זכויות מבוטחים מכוח פוליסה תאונות אישיות ויודע כיצד להתנהל בצורה אופטימלית נגד טענות חברת הביטוח.

חשיבות הייצוג המשפטי

מאחר ובמרבית הפוליסות, ההגדרה של תאונה היא רחבה, עשויות להתגלע מחלוקות בין המבוטח לחברת הביטוח, אם מדובר באירוע המהווה תאונה לפי הוראות הפוליסה ולכן צריך לבחון זאת בצורה יסודית, לפני שמגישים תביעה. כמו כן, יש לשים לב לתקופת ההתיישנות בתביעות ביטוח, העומדת על 3 שנים מהיום בו התרחש האירוע הביטוחי, כאשר הליכי משא ומתן מול החברה המבטחת אינם מפסיקים את מועד ההתיישנות. יתרה מכך, ישנם מצבים בהם, בנוסף לכיסוי מחברת הביטוח, ניתן להגיש תביעה נזיקית בגין רשלנות נגד הגורם האחראי לתאונה. כך לדוגמה נפילות מקורקינט חשמלי בעקבות מפגע או בור בכביש, במקרה של נפילות ממפגעים במקומות ציבוריים דוגמת ריצוף לא ישר של המדרכה, בליטה או בור בכביש, לפי פקודת העיריות, האחריות למנוע ולטפל במפגעים אלה היא של הרשות המקומית או העירייה וקמה לנפגע הזכות לתבוע את העירייה בתביעת נזיקין לקבלת פיצוי וזאת ללא קשר לפוליסה תאונות אישיות אותה רכש. לכן, ישנה חשיבות רבה לקבל ייעוץ משפטי והכוונה מקצועית מעורך דין מומחה בתחום דיני הזיקין והביטוח. לפיכך, בכל מקרה בו נגרמו לכם או ליקרים לכם נזקי גוף, פציעות וחבלות פיזיות כתוצאה מאירוע תאונתי, אנו מזמינים אתכם לפנות אל עו”ד אלי פיס, עורך דין תאונות אישיות מקצועי ומיומן בטיפול בתביעות אלה ולקבוע פגישת ייעוץ ללא כל התחייבות בה נעריך את תביעתכם.

התחל להקליד ולחץ אנטר לחיפוש

Accessibility
Call Now Buttonיעוץ ראשוני ללא התחייבות